Výsledky

Dolní Lomná – 21. ročník Běhu na Kozubovou se konal po roční odmlce, způsobené pandemii. Ačkoliv stále platily určité proti epidemiologické restrikce, závodu se zúčastnilo 186 závodníků. Letošní ročník byl zároveň Mistrovstvím České republiky veteránů v běhu do vrchu, proto se vyhlašovalo více kategorií.

Oproti minulým létům, závod samotný doprovázel déšť, což závodníkům tolik nevadilo jako úmorná horka z let minulých.

Závodníky čekala 5 km trať s 500 m převýšením. Běželo se v 11 věkových kategoriích v rámci českého poháru a až v 22 kategoriích vypsaných pro MČR veteránů.
Start závodu byl již tradičně v 10 hodin od pekárny v Dolní Lomné, pak běžci pokračovali přes Polanu, sedlo Pod Kykulou, až k turistické chatě na Kozubové.

Mužskou kategorii vyhrál Bartosz Misiak, závodící v barvách polského Dynafit. Druhým v cíli byl Adam Szymanik z AKBK, Na třetím místě se umístil Milan Wurst z AK Šternberk. Všichni závodili v hlavní kategorii Muži A. Ženám vládla Zuzana Ožanová z fKlidu sport team. Druhou v cíli byla Kristýna Otevřelová z Columbia Montrail Čeladná. Třetí skočila Eliška Kaniová z Team LightBIKE, vítězka kategorie Ženy B.

Velké uznání patří všem běžcům, kteří zdolali vrchol Kozubové, ale zvláštní ocenění si zaslouží ti nejstarší, kdy Josef Holý z Brna, zdolal vrchol ve věku 80 let a Edward Tyka z polské Brenne ve věku 78 let!

Závodu se každým rokem účastní i početná skupina běžců z okolních států, Polska i Slovenska.

Na startu byl i Bronislav Walek z Hrádku, který jako jediný absolvoval všech 21 ročníků Běhu na Kozubovou.

Závod nebyl letos součástí svatoanenské poutí a tak v cíli čekala závodníky komornější atmosféra než obvykle, čemuž nepomohl ani vydatný déšť, který se spustil při doběhu.
Vyhlášení výsledků bylo u muzea v Dolní Lomné a potom následovala ještě tombola, do které věcné ceny věnovalo mnoho místních firem a živnostníků, za což jim vřele děkujeme. Kromě toho každý předem přihlášený účastník obdržel tričko s logem závodu a běžel se svým jménem na čísle.

Závod komentoval Roman Wróbel, skvělý moderátor, starosta Bystřice a stříbrný medailista z mistrovství Evropy v kulturistice veteránů.
Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli finanční prémií, medaili s logem závodu a diplom. Tyto ceny byly předány generálními sponzory, TCL DigiTrade a Pila Bocanovice. Ceny vítězům MČR veteránů předávala paní předsedkyně svazu veteránů Českého atletického svazu, Miloslava Ročňákov.
Chtěl bych taktéž touto cestou poděkovat všem pořadatelům, sponzorům a hlavně divákům, že přispěli k úspěšnému uspořádání závodu.