Výsledky Běhu na Kozubovou 2018

Dolní Lomná – 29.7.2018 – Krásné slunečné nedělní počasí přilákalo na letošní Běhu na Kozubovu 256 závodníků, což je doposud nejvyšší účast v letošním seriálu českého poháru v běhu do vrchu, jehož Kozubová je také součásti. Teploty v neděli dosahovaly k třicítkám, počasí, které většina běžců zrovna nemiluje, ale alespoň v lesních pasážích, kterých je na trati většina, bylo příjemně.

Byl to již 19. ročník tohoto závodu, který byl založen na přelomu století, v roce 2000.
Závodníky čekala 5 km trať s 500 m převýšením. Jako obvykle se běželo v 11 věkových kategoriích, v mužích i ženách, od juniorů až po ty nad 70 let.
Start závodu byl již tradičně v 10 hodin od pekárny v Dolní Lomné, pak běžci pokračovali přes Polanu, sedlo Pod Kykulou, až k turistické chatě na Kozubové.

Mužskou kategorii vyhrál Tomáš Lichý, z týmu Splašení Goroli, který vyhrál kategorie Muži A a zároveň to byl jeho třetí triumf v tomto běhu. Druhým v cíli byl Miroslav Vanko z DOM Srdca Martina, vítěz kategorie Muži B a třetím na vrcholu byl Ondřej Horák z Fortexu Moravský Beroun.
Ženám, stejně jak v roce minulém i předminulém, kralovala Eva Galaczová. Druhou v cíli byla Tereza Marszalková, vítězka juniorek a česká dorostenecká reprezentantka v běhu do vrchu. Třetí skočila Jana Byrtusová, vítězka kategorie Ženy B. Všechna děvčata závodí za 1.Běžecký Jablunkov.

Velké uznání patří všem běžcům, kteří zdolali vrchol Kozubové, ale zvláštní ocenění si zaslouží ti nejstarší, kdy Jaroslav Gaman z Havířova, zdolal vrchol ve věku 83 let a Mária Marcibalová dokonce ve věku 84 let a to předběhla ještě pár závodníků! Závodu se každým rokem účastní i početná skupina běžců z okolních států, Polska i Slovenska.

Na startu byl i Bronislav Walek z Hrádku, který jako jediný absolvoval všech 19 ročníků Běhu na Kozubovou a slíbil účast i v tom dvacátém. Závodu se účastnila i skupina běžců z Maratonstav Úpice, kteří zatím absolvovali všechny závody českého poháru v běhu do vrchu, takže pro Oldřich Šmídu, Stanislava Šrůtka a Miroslavu Vraštilovou to byl již dvacátý letošní start.

Závod byl i letos součástí svatoanenské poutí a tak mnoho poutníků vytvořilo v cíli vynikající atmosféru.
Vyhlášení výsledků bylo u muzea v Dolní Lomné a potom následovala ještě tombola, do které věcné ceny věnovalo mnoho místních firem a živnostníků, za což jim vřele děkujeme. Kromě toho každý předem přihlášený účastník obdržel tričko s logem závodu a běžel se svým jménem na čísle.

Závod skvěle komentoval Roman Wróbel, které zaskočil za dlouholetého komentátoru Běhu na Kozubovou, Luboše Nogola, jenže se zotavuje z nemoci.
Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli finanční prémií, medaili s logem závodu a diplom. Tyto ceny byly předány starostkou obce Dolní Lomná, Renatou Pavlínovou a generálními sponzory, TCL DigiTrade a Pila Bocanovice.
Chtěl bych taktéž touto cestou poděkovat všem pořadatelům, sponzorům a hlavně divákům, že přispěli k úspěšnému uspořádání závodu.

vysledky

 

Tady jsou i fotografie.


Comments are closed.