• Výsledky Běhu na Kozubovou 2022

  Posted on by admin

  Dolní Lomná – Deštivé počasí v Beskydech neodradilo 158 statečných závodníků od účasti ve 22. ročníku Běhu na Kozubovou. Vláhy bylo potřeba po úmorných vedrech z dnů předešlých a tak na Kozubové a jejím okolí spadlo v neděli přes 100 mm srážek za dobu, čímž došlo k výraznému ovlivnění stavu tratí a k odhlášení některých závodníků. Ovšem většina přihlášených přijela a popasovala se nejen s náročnou tratí ale i s počasím, které už ani pro běžce nebylo ideální.

  Závodníky čekala 5 km trať s 500 m převýšením. Běželo se v 12 věkových kategoriích, v mužích i ženách, od juniorů až po ty nad 70 let.
  Start závodu byl již tradičně v 10 hodin od pekárny v Dolní Lomné, pak běžci pokračovali přes Polanu, sedlo Pod Kykulou, až k turistické chatě na Kozubové.

  Mužskou kategorii vyhrál Bartosz Misiak, závodící v barvách polského Dynafit a tím i obhájil prvenství z roku minulého. Druhým v cíli byl Adam Szymanik z AKBK, na třetím místě se umístil Jan Žídek z Pivovaru Koníček Vojkovice. Všichni závodili v hlavní kategorii Muži A. Ženám vládla Petra Pastorová z MK Seitl Ostrava z kategorie Ženy C, před Danielou Vorkovou z AK Čadca, vítězkou Žen A a třetí skončila Anna Strouhalová z Fenix SKI Team Jeseník.

  Velké uznání patří všem běžcům, kteří zdolali vrchol Kozubové, ale zvláštní ocenění si zaslouží ti nejstarší, kdy například Edward Tyka z polské Brenne zdolal vrchol ve věku 79 let!

  Závodu se každým rokem účastní i početná skupina běžců z okolních států, Polska i Slovenska.

  Závod letos poprvé neběžel kvůli zranění Bronislav Walek z Hrádku, který jako jediný absolvoval všech předešlých 21 ročníků Běhu na Kozubovou. Ovšem závodu se účastnil jako divák a kouč svého vnuka.

  Závod nebyl letos součástí svatoanenské poutí a tak v cíli čekala závodníky komornější atmosféra než obvykle, čemuž nepomohl ani vydatný déšť, který neúnavně padal po celou dobu závodu.
  Vyhlášení výsledků bylo u muzea v Dolní Lomné a potom následovala ještě tombola, do které věcné ceny věnovalo mnoho místních firem a živnostníků, za což jim vřele děkujeme. Kromě toho každý předem přihlášený účastník obdržel tričko s logem závodu a běžel se svým jménem na čísle. Závodem nás provázel Roman Wróbel, starosta Bystřice a stříbrný medailista z mistrovství Evropy v kulturistice veteránů, který skvěle udržoval náladu po celou dobu závodu.
  Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli finanční prémií, medaili s logem závodu a diplom. Tyto ceny byly předány generálními sponzory, TCL DigiTrade a Pila Bocanovice.
  Chtěl bych taktéž touto cestou poděkovat všem pořadatelům, sponzorům a hlavně divákům, že přispěli k úspěšnému uspořádání závodu.

  Stanislav Marszalek

  Zde je odkaz na fotky

  Tady jsou fotky z 3 km běhu od Franty Rašky


 • Výsledky Běhu na Kozubovou 2021

  Posted on by admin

  Dolní Lomná – 21. ročník Běhu na Kozubovou se konal po roční odmlce, způsobené pandemii. Ačkoliv stále platily určité proti epidemiologické restrikce, závodu se zúčastnilo 186 závodníků. Letošní ročník byl zároveň Mistrovstvím České republiky veteránů v běhu do vrchu, proto se vyhlašovalo více kategorií.

  Oproti minulým létům, závod samotný doprovázel déšť, což závodníkům tolik nevadilo jako úmorná horka z let minulých.

  Závodníky čekala 5 km trať s 500 m převýšením. Běželo se v 11 věkových kategoriích v rámci českého poháru a až v 22 kategoriích vypsaných pro MČR veteránů.
  Start závodu byl již tradičně v 10 hodin od pekárny v Dolní Lomné, pak běžci pokračovali přes Polanu, sedlo Pod Kykulou, až k turistické chatě na Kozubové.

  Mužskou kategorii vyhrál Bartosz Misiak, závodící v barvách polského Dynafit. Druhým v cíli byl Adam Szymanik z AKBK, Na třetím místě se umístil Milan Wurst z AK Šternberk. Všichni závodili v hlavní kategorii Muži A. Ženám vládla Zuzana Ožanová z fKlidu sport team. Druhou v cíli byla Kristýna Otevřelová z Columbia Montrail Čeladná. Třetí skočila Eliška Kaniová z Team LightBIKE, vítězka kategorie Ženy B.

  Velké uznání patří všem běžcům, kteří zdolali vrchol Kozubové, ale zvláštní ocenění si zaslouží ti nejstarší, kdy Josef Holý z Brna, zdolal vrchol ve věku 80 let a Edward Tyka z polské Brenne ve věku 78 let!

  Závodu se každým rokem účastní i početná skupina běžců z okolních států, Polska i Slovenska.

  Na startu byl i Bronislav Walek z Hrádku, který jako jediný absolvoval všech 21 ročníků Běhu na Kozubovou.

  Závod nebyl letos součástí svatoanenské poutí a tak v cíli čekala závodníky komornější atmosféra než obvykle, čemuž nepomohl ani vydatný déšť, který se spustil při doběhu.
  Vyhlášení výsledků bylo u muzea v Dolní Lomné a potom následovala ještě tombola, do které věcné ceny věnovalo mnoho místních firem a živnostníků, za což jim vřele děkujeme. Kromě toho každý předem přihlášený účastník obdržel tričko s logem závodu a běžel se svým jménem na čísle.

  Závod komentoval Roman Wróbel, skvělý moderátor, starosta Bystřice a stříbrný medailista z mistrovství Evropy v kulturistice veteránů.
  Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli finanční prémií, medaili s logem závodu a diplom. Tyto ceny byly předány generálními sponzory, TCL DigiTrade a Pila Bocanovice. Ceny vítězům MČR veteránů předávala paní předsedkyně svazu veteránů Českého atletického svazu, Miloslava Ročňákov.
  Chtěl bych taktéž touto cestou poděkovat všem pořadatelům, sponzorům a hlavně divákům, že přispěli k úspěšnému uspořádání závodu.

  Stanislav Marszalek

  Fotky 1

  Fotky 2


 • MČR veteránů na Kozubové 2021

  Posted on by admin

  Běh na Kozubovou 2021, který se bude konat 1.8., bude zároveň Mistrovstvím republiky veteránů v běhu do vrchu, takže kromě obvyklých kategorií, od 35 let budou kategorie pokračovat po pěti letech. Více v propozicích.


 • Běh na Kozubovou 2020 nebude

  Posted on by admin

  Kvůli přetrvávající koronavirové situaci a nemožnosti pořádat hromadné venkovní akce v dostatečném počtu, jsem nuceni Běh na Kozubovou letos zrušit.
  Pokud jste již zaplatili startovné, bude Vám v nejbližší době vráceno v plné výši na účet, ze kterého jste jej poslali.

  Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se naviděnou na Kozubové v příštích létech.


 • Pozastavení přípravy závodu

  Posted on by admin

  Kvůli zpřísnění koronavirových restrikcí v našem regionu, pozastavujeme přípravu Běhu na Kozubovou a tím zároveň i online přihlášení.

  Konečné rozhodnutí uděláme 13.7.2020 a to na základě toho, zda-li Krajská hygienická stanice Ostrava povolí akce do 500 lidí. Pokud do tohoto termínu bude limit stále do 100 lidí, závod budeme nuceni zrušit.

  Pokud bychom závod nemohli uspořádat, zaplacené startovné vrátíme zpět na účet. Ti kdo ještě nezaplatili, zatím platbu neposílejte.