Běh na Kozubovou 2000

V neděli 3.9.2000 jsme pořádali první ročník Běhu na Kozubovou. Počasí bylo ideální pro běhání, žádné horko ani déšť, pouze lehce zataženo. Na startu se sešlo nečekaně až 36 odvážlivců toužících dobýt vrchol Kozubové během, z čehož bylo i 5 žen. Přijeli závodnící až ze Zlína či Polska. Nejstarší závodník měl 57 let a co bylo nejdůležitější, všichni dorazili na vrchol.
Start závodu byl v 10:00 hodin od Pekárny. Závod mužů byl jednoznačnou záležitosti Tomáše Popa z Titanu Zlín, který vyhrál i horskou prémie na sedle pod Kykulou a na Kozubové byl za 25 minut! Velmi dobře běžel i nestor běhání na Jablunkovsku Petr Tvrzník, který skončil celkově druhý a svoji kategorii vyhrál.
Závod žen byl urputným soubojem mezi naší Marcelou Sikorovou a Martynou Michałek z Polska. Horskou prémii po velkém finiši dobyly obě ve stejném čase, takže obě dostaly láhev šampaňského od sponzora. Situace se opakovala rovněž v cíli, kdy ale Marcela Sikorová měla o trochu více sil a vyhrála o 1 sekundu.

Všem závodníkům za jejich výkon byl odměnou překrasný pohled na údolí Jablunkova, ale samozřejmě ti nejlepší obdrželi díky sponzorům i hodnotné ceny. Třeba konferenční stůl, fén na vlasy, džbánek na pivo, becherovka, štangle salámu byly přijaty s povděkem. Chtěli bychom za to poděkovat naším sponzorům: Elektro Kříž – Jablunkov, JAS – Jablunkov, Večerka Štefka – Závodí, I.F.T. Digi Trade – Ostrava, Chata Kozubová.
Chtěl bych rovněž poděkovat všem organizátorům za to, že věnovali svůj volný čas přípravě tohoto závodu.
Stanislav Marszalek

Tady jsou výsledky


Comments are closed.