• Výsledky Běhu na Kozubovou 2023 – nový traťový rekord!

Posted on by admin

Dolní Lomná – Marek Chrascina pokořil svůj čtyři roky starý traťový rekord!

Velmi příjemné běžecké počasí přivítalo účastníky 23. ročníku Běhu na Kozubovou.Bylo lehce pod mrakem, 25C, a na start se postavilo 207 závodníků nejen od nás, ale i ze sousedního Slovenska a Polska.

Závodníky čekala 5 km trať s 500 m převýšením. Běželo se v 12 věkových kategoriích, v mužích i ženách, od juniorů až po ty nad 70 let.
    Start závodu byl již tradičně v 10 hodin od pekárny v Dolní Lomné, pak běžci pokračovali přes Polanu, sedlo Pod Kykulou, až k turistické chatě na Kozubové.

Na start se postavil i český reprezentant v běhu do vrchu a držitel dosavadního traťového rekordu, Marek Chrascina. Fantastickým během rekord ještě vylepšil o celých 20 sekund na 23:09! O více než 3 minuty porazil druhého muže v cíli, Vladimíra Kozlovského z Fenix SKI Team Jeseník, bývalého juniorského reprezentant v běhu na lyžích. Třetím mužem na Kozubové byl Tomáš Blaha z AK ASICS Kroměříž, jenž vyhrál kategorii Muži B.

Ženám vládla Petra Ševčíková z Frýdku-Místku, před Lindou Mrázkovou z Děčína, vítězkou Žen B, třetí skončila Eva Lichá z Komorní Lhotky, která se úspěšně vrátila k běhání po mateřské dovolené.

Velké uznání patří všem běžcům, kteří zdolali vrchol Kozubové, ale zvláštní ocenění si zaslouží ti nejstarší, kdy například Edward Tyka z polské Brenne zdolal vrchol ve věku 80 let!

Marek Chrascina ještě pro nás zhodnotil své pocity ze závodu: „Běželo se mi velmi dobře, ani jsem to nečekal, protože jsem měsíc nezávodil, kvůli závěrečným zkouškám na škole a promocím. Jsem rád za tento výkon, protože minule, kdy jsem tady pokořil rekord, jsem pak byl třetí na mistrovství světa v Argentině, takže doufám, že dnešní čas je příslibem i pro nadcházející světový pohár v Itálii“
    Vyhlášení výsledků bylo u muzea v Dolní Lomné a potom následovala ještě tombola, do které věcné ceny věnovalo mnoho místních firem a živnostníků, za což jim vřele děkujeme. Kromě toho, každý předem přihlášený účastník obdržel tričko s logem závodu a běžel se svým jménem na čísle.

Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli finanční prémií, medaili s logem závodu a diplom. Tyto ceny byly předány generálními sponzory, TCL DigiTrade a Pila Bocanovice.
    Chtěl bych taktéž touto cestou poděkovat všem pořadatelům, sponzorům a hlavně divákům, že přispěli k úspěšnému uspořádání závodu.

Stanislav Marszalek

• Most do Dolní Lomné uzavřen

Kvůli opravě mostu z Jablunkova do Dolní Lomné, je tato cesta uzavřená, takže pro dopravu na start závodu volte objížďku přes Návsí a Bocanovice. Sledujete dopravní značení nebo jeďte dle online navigací, jako je Waze, Google Maps nebo Mapy.cz

• Výsledky Běhu na Kozubovou 2022

Dolní Lomná – Deštivé počasí v Beskydech neodradilo 158 statečných závodníků od účasti ve 22. ročníku Běhu na Kozubovou. Vláhy bylo potřeba po úmorných vedrech z dnů předešlých a tak na Kozubové a jejím okolí spadlo v neděli přes 100 mm srážek za dobu, čímž došlo k výraznému ovlivnění stavu tratí a k odhlášení některých závodníků. Ovšem většina přihlášených přijela a popasovala se nejen s náročnou tratí ale i s počasím, které už ani pro běžce nebylo ideální.

Mužskou kategorii vyhrál Bartosz Misiak, závodící v barvách polského Dynafit a tím i obhájil prvenství z roku minulého. Druhým v cíli byl Adam Szymanik z AKBK, na třetím místě se umístil Jan Žídek z Pivovaru Koníček Vojkovice. Všichni závodili v hlavní kategorii Muži A. Ženám vládla Petra Pastorová z MK Seitl Ostrava z kategorie Ženy C, před Danielou Vorkovou z AK Čadca, vítězkou Žen A a třetí skončila Anna Strouhalová z Fenix SKI Team Jeseník.

Závodu se každým rokem účastní i početná skupina běžců z okolních států, Polska i Slovenska.

Závod letos poprvé neběžel kvůli zranění Bronislav Walek z Hrádku, který jako jediný absolvoval všech předešlých 21 ročníků Běhu na Kozubovou. Ovšem závodu se účastnil jako divák a kouč svého vnuka.

Závod nebyl letos součástí svatoanenské poutí a tak v cíli čekala závodníky komornější atmosféra než obvykle, čemuž nepomohl ani vydatný déšť, který neúnavně padal po celou dobu závodu.
    Vyhlášení výsledků bylo u muzea v Dolní Lomné a potom následovala ještě tombola, do které věcné ceny věnovalo mnoho místních firem a živnostníků, za což jim vřele děkujeme. Kromě toho každý předem přihlášený účastník obdržel tričko s logem závodu a běžel se svým jménem na čísle. Závodem nás provázel Roman Wróbel, starosta Bystřice a stříbrný medailista z mistrovství Evropy v kulturistice veteránů, který skvěle udržoval náladu po celou dobu závodu.

Zde je odkaz na fotky

Tady jsou fotky z 3 km běhu od Franty Rašky

• Výsledky Běhu na Kozubovou 2021

Dolní Lomná – 21. ročník Běhu na Kozubovou se konal po roční odmlce, způsobené pandemii. Ačkoliv stále platily určité proti epidemiologické restrikce, závodu se zúčastnilo 186 závodníků. Letošní ročník byl zároveň Mistrovstvím České republiky veteránů v běhu do vrchu, proto se vyhlašovalo více kategorií.

Oproti minulým létům, závod samotný doprovázel déšť, což závodníkům tolik nevadilo jako úmorná horka z let minulých.

Závodníky čekala 5 km trať s 500 m převýšením. Běželo se v 11 věkových kategoriích v rámci českého poháru a až v 22 kategoriích vypsaných pro MČR veteránů.

Mužskou kategorii vyhrál Bartosz Misiak, závodící v barvách polského Dynafit. Druhým v cíli byl Adam Szymanik z AKBK, Na třetím místě se umístil Milan Wurst z AK Šternberk. Všichni závodili v hlavní kategorii Muži A. Ženám vládla Zuzana Ožanová z fKlidu sport team. Druhou v cíli byla Kristýna Otevřelová z Columbia Montrail Čeladná. Třetí skočila Eliška Kaniová z Team LightBIKE, vítězka kategorie Ženy B.

Velké uznání patří všem běžcům, kteří zdolali vrchol Kozubové, ale zvláštní ocenění si zaslouží ti nejstarší, kdy Josef Holý z Brna, zdolal vrchol ve věku 80 let a Edward Tyka z polské Brenne ve věku 78 let!

Na startu byl i Bronislav Walek z Hrádku, který jako jediný absolvoval všech 21 ročníků Běhu na Kozubovou.

Závod nebyl letos součástí svatoanenské poutí a tak v cíli čekala závodníky komornější atmosféra než obvykle, čemuž nepomohl ani vydatný déšť, který se spustil při doběhu.
    Vyhlášení výsledků bylo u muzea v Dolní Lomné a potom následovala ještě tombola, do které věcné ceny věnovalo mnoho místních firem a živnostníků, za což jim vřele děkujeme. Kromě toho každý předem přihlášený účastník obdržel tričko s logem závodu a běžel se svým jménem na čísle.

Závod komentoval Roman Wróbel, skvělý moderátor, starosta Bystřice a stříbrný medailista z mistrovství Evropy v kulturistice veteránů.
    Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli finanční prémií, medaili s logem závodu a diplom. Tyto ceny byly předány generálními sponzory, TCL DigiTrade a Pila Bocanovice. Ceny vítězům MČR veteránů předávala paní předsedkyně svazu veteránů Českého atletického svazu, Miloslava Ročňákov.