• Výsledky Běhu na Kozubovou 2016

  Posted on by admin

  Dolní Lomná – Běhu na Kozubovu se letos zúčastnilo 253 závodníků, což je doposud nejvyšší čast v letošním seriálu
  českého poháru v běhu do vrchu, jehož Kozubová je také součásti. Běželo se poměrně horkého počasí, kdy rtuť teploměru šplhala na slunci k 30C, ale i přesto v lesních pasážích bylo příjemně.
  Byl to již 17. ročník tohoto závodu, který se běhá od roku 2000.
  Závodníky čekala 5 km trať s 500 m převýšením. Jako obvykle se běželo v 11 věkových kategoriích, v mužích i ženách, od juniorů až po ty nad 70 let.
  Start závodu byl již tradičně v 10 hodin od pekárny v Dolní Lomné, pak běžci pokračovali přes Polanu, sedlo Pod Kykulou, až k turistické chatě na Kozubové.
  Mužskou kategorii vyhrál slovenský reprezentant Miroslav Vanko z DOM Srdca Martina, který vyhrál kategorie Muži B, před Pavlem Dvořákem z Biathlonu Prostějov, vítězem Mužů A a třetím na kopci byl Marek Chrascina z 1. běžeckého Jablunkov, vítěz kategorie juniorů.
  Ženám letos kralovala Eva Galaczová z 1.běžeckého Jablunkov, před Margitou Kirpatrick z Goral Maratonu, která vyhrála kategorii žen nad 35 let, a třetí byla Adéla Esentierová z Baláž-Extreme Team Ostrava.
  Závod byl i letos součástí svatoanenské poutí a tak mnoho poutníků vytvořilo v cíli vynikající atmosféru.
  Vyhlášení výsledků bylo u muzea v Dolní Lomné. Předtím se ještě losovala tombola, do které věcné ceny věnovalo mnoho místních živnostníků, za což jim vřele děkujeme. Kromě toho každý předem přihlášený účastník obdržel tričko s logem závodu a běžel se svým jménem na čísle.
  Vítězové jednotlivých kategorií si po vyhlášení odnesli finanční prémií, medaili s logem závodu a diplom. Tyto ceny byly předány místostarostou obce Dolní Lomná a generálními sponzory, TCL DigiTrade a Pila Bocanovice.
  Chtěl bych taktéž touto cestou poděkovat všem pořadatelům, sponzorům a hlavně divákům, že přispěli k úspěšnému uspořádání závodu.
  Stanislav Marszalek
  ředitel závodu

  Vysledky

  Tady jsou fotky ze závodu.


 • Trička jsou letos fialová

  Posted on by admin

  Všichni předem přihlášení obdrží tato trička ve velmi módní fialové barvě. U přihlášky můžete ještě specifikovat svoji velikost. Možná zbudou i nějaká trika pro ty jenž se budou hlásit až na místě.


 • Přihlášení na závod je spuštěno – čísla se jmény!

  Posted on by admin

  Již jsme spustili přihlášení na náš závod tady. Letos jsme připravili novinku, každý předem přihlášený dostane startovní číslo se svým jménem! Přihlaste se přes internet, pošleme Vám pak pokyny pro zaplacení. Svou přihlášku, včetně stavu zaplacení, můžete sledovat v sekci Přihlášení.

  Těšíme se na viděnou na Kozubové!